Conținutul site-ului www.asociatiadadece.ro (text, baze de date, software, conținut multimedia – înregistrari audio și video, fotografii și elemente grafice) fac obiectul legilor din România și al legilor internaționale privind drepturile de autor. Conținutul site-ului nu poate fi copiat, modificat, reprodus, republicat postat, transmis, vândut sau redistribuit în orice formă fără o permisiune scrisă din partea Asociației Da’DeCe.

Participând la programele educative organizate de Asociația Da’DeCe, vă exprimați acordul față de urmatoarele condiții:

– adresa dumneavoastră de email va fi inclusă automat în baza noastră de date. Daca nu doriți acest lucru, vă rugăm să ne contactați în scris și să solicitați dezabonarea de la newsletter;

– fotografiile realizate de către membrii asociației în timpul programelor pot fi folosite în scopuri publicitare pe site-ul sau pe pagina de Facebook a asociației;

– dacă participați la programele adresate familiilor, este nevoie să fiți prezent pe tot parcursul programului alaturi de copil. De asemenea sunteți responsabil de supravegherea copilului în timpul vizitei in muzeu;

– dacă sunteti invațător/educatoare și însoțiți grupul de preșcolari sau școlari pe parcursul unui program sunteti responsabil/-ă cu supravegherea grupului de copii pe parcursul vizitei în muzeu.